• 21 września 2020
  • wyświetleń: 6039

Pszczyńscy badmintoniści z medalami Mistrzostw Polski

Brązowe medale z Mistrzostw Polski w Badmintonie, które odbywały się w dniach 17-19 września w Białymstoku przywożą zawodnicy UKS Plesbad Pszczyna. Na trzecim stopniu podium stanęli w deblu Kornelia Marczak/ Dagmara Pękała (obie Plesbad) oraz w mikście Kornelia Marczak/ Adam Szolc (Hubertus Zalesie Górne).

Pszczyńscy badmintoniści z medalami Mistrzostw Polski · fot. UKS Plesbad Pszczyna

Po raz kolejny pszczyńscy zawodnicy udowodnili, że liczą się wśród elity. Warto podkreślić, że po drodze do małego finału zagrały trzy zacięte mecze.

- Miejsce na podium to z pewnością nagroda dla zawodników za ciężkie treningi. Tegoroczny sezon jest specyficzny, dlatego dobra gra naszych zawodników mobilizuje do dalszych treningów. Liczę, że w przyszłości wielokrotnie jeszcze będzie można usłyszeć o wychowankach UKS Plesbad Pszczyna - powiedział trener Damian Pławecki.

Warto przypomnieć, że na tydzień przed turniejem seniorów odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców do 23 lat, gdzie znakomicie zaprezentowali się zawodnicy z Pszczyny. Tytuł Mistrzyń Polski zdobyły Kornelia Marczak i Dagmara Pękała. Z brązowym krążkiem powrócili Dagmara Pękała w singlu kobiet oraz Kornelia Marczak z Adamem Szolcem w mikście.