pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 22 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 2044

Droga do ZSP w Golasowicach zostanie przebudowana

Przetarg na przebudowę drogi dojazdowej do ZSP w Golasowicach - ul. Sienkiewicza rozstrzygnięty.

Ulica Sienkiewicza w Golasowicach · fot. UG Pawłowice


Przebudowa ul. Sienkiewicza to ostatni etap prac prowadzonych przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Golasowicach. W pierwszych etapach placówka została rozbudowana m.in. o nowe sale do nauki chemii i fizyki, wymieniono pokrycie dachowe i odmalowano elewację. Obecnie trwa budowa sali gimnastycznej, przy której powstaną nowe pomieszczenia będące zapleczem sportowym i sanitarnym.

Ostatnim etapem jest właśnie przebudowa istniejącej przy szkole wewnętrznej drogi o długości 175 m biegnącej od skrzyżowania z drogą powiatową ul. Korczaka. Prace będą prowadzone kompleksowo, czyli obejmą przebudowę konstrukcji drogi, ułożona zostanie nawierzchnia asfaltowa oraz wybudowany zostanie odcinek chodnika, który połączy się z istniejącym chodnikiem przy ul. Korczaka. W ramach inwestycji wykonana będzie również kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie uliczne. Szerokość jezdni na początkowym odcinku będzie miała 5,5 metra, a następnie zwęzi się do 3,5 m.

Wzdłuż drogi gmina planuje budowę dodatkowych miejsc postojowych. Będą one mogły być wykorzystywane zarówno przez rodziców przywożących dzieci do przedszkola czy szkoły, jak również przez mieszkańców uczestniczących w nabożeństwach w pobliskim kościele. Z inicjatywą o utworzenie dodatkowych miejsc parkingowych wystąpiły zarówno ZSP, jak i Parafia Ewangelicko-Augsburska w Golasowicach.

Całe zadanie ma wykonać firma "Diego" z Wisły Małej za kwotę ok. 430 tys. zł, a zakończenie inwestycji planowane jest na sierpień tego roku.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.