pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 22 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 5745

Przy ul. Zimowej w Goczałkowicach powstaje zbiornik retencyjny

Końcem marca rozpoczęła się budowa zbiornika retencyjnego w rejonie ul. Zimowej. Prace mają zakończyć się w październiku.

Przy ul. Zimowej w Goczałkowicach powstaje zbiornik retencyjny · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Roboty prowadzone są zarówno w rejonie ul. Zimowej, jak i na łączniku ulic Zimowej i Głównej, w pobliżu probostwa. Ze względu na budowę kanalizacji deszczowej, która będzie odprowadzała wodę ze zbiornika do Potoku Goczałkowickiego, łącznik jest wyłączony z ruchu.

Przedmiotem zamówienia jest budowa zbiornika retencyjnego w okolicy ul. Zimowej wraz z kanalizacją deszczową oraz infrastrukturą towarzyszącą. Zbiornik z dnem o wymiarach 70,5 x 39 m będzie miał ok. 15 tys. m3 pojemności, 4,5 m głębokości i powierzchnię 0,5 ha. Zostanie wyłożony płytami betonowymi. Powyżej zbiornika powstanie system rowów, który umożliwi zbieranie wody z większej powierzchni zlewni.

Przy ul. Zimowej w Goczałkowicach powstaje zbiornik retencyjny
Przy ul. Zimowej w Goczałkowicach powstaje zbiornik retencyjny · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


- Budowa zbiornika jest realizacją Strategii bezpieczeństwa przeciwpowodziowego, która przewiduje szereg działań mających zabezpieczyć mieszkańców przed zalewaniem. Celem budowanego zbiornika w rejonie ul. Zimowej będzie przechwycenie wody w przypadku nawalnych deszczów. To bardzo ważna inwestycja dla poprawy bezpieczeństwa przeciwpowodziowego - mówi Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

Prace na zlecenie Urzędu Gminy Goczałkowice-Zdrój wykonuje firma Brigadon z Jaworzna. Ich koszt to 2 mln 113 tys. 500 zł. Lokalizacja zbiornika została wskazana na podstawie koncepcji, która pokazała, jak woda spływa w kierunku Potoku Goczałkowickiego.

Zgodnie z ustaleniami, w rejonie ul. Zimowej wybudowane zostaną dwa zbiorniki retencyjne. Pierwszy buduje gmina, drugi wybuduje prywatny przedsiębiorca. Będzie on zlokalizowany w okolicy ul. Zimowej 54. Trwają prace projektowe tej inwestycji.

BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.