Gorące tematy

• 13 września 2010
  • wyświetleń: 4995

Natalia Wiera złotą medalistką

W sobotę, 12 września na Stadionie chorzowskiego AKS odbyły się w Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w LA.

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji z MMM (w biegach - dwaj pierwsi), kwalifikują się do startu w Mistrzostwach Polski Młodzików - Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego (25-26 września w Toruniu). Bezapelacyjne zwycięstwo na dystansie 1000m zajęła Natalia Wiera uzyskując jeden z najlepszych wyników w Polsce - 3:02,86.

Niestety nie powiodło się Kasi Gawlak, która w biegu na 600m zajęła 5 miejsce - 1:42,31. Kasia legitymująca się w tym roku bardzo dobrym wynikiem 1:38,98, który dałby jej kwalifikację do Mistrzostw Polski, miała ponad miesięczną przerwę w startach, przez co zabrakło tzw. „przetarcia startowego” przed sobotnimi mistrzostwami.

Jej rówieśniczka Monika Mularz ( Kasia i Monika są pierwszy rok młodziczkami) wyrównała rekord życiowy w biegu na 100m wynikiem 12,91 ( el. 13,15) i po pasjonującej walce zdobyła brązowy medal.

Natalia i Monika zakwalifikowały się do reprezentacji województwa śląskiego na Mistrzostwa Polski.