pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Co, gdzie, kiedy?

  • 12 kwietnia 2021
  • 20 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 5481

Trwa zbiórka krwi w ramach akcji Motoserce. Zebrano już ponad 58l

Za nami:

W Pszczynie od kilku dni trwa zbiórka krwi w ramach akcji Motoserce. Krew można oddawać w punkcie przy ulicy Bednorza 12. Każda osoba, która zdecyduje się oddać krew, na hasło "Motoserce" otrzyma pamiątkowy zestaw upominków.

Motoserce 2021
Marcin z Chorzowa to jedna z ostatnich osób, które oddały krew pierwszego dnia akcji · fot. Motoserce Pszczyna


W minionym tygodniu rozpoczęła się kolejna edycja akcji Motoserce. Przez wiele lat zbiórce krwi towarzyszył szereg wydarzeń. Koniec kwietnia był czasem, kiedy na pszczyński rynek zjeżdżało ponad tysiąc motocykli. Tego dnia na dużej scenie odbywały się koncerty, na "łezce" natomiast miały miejsce konkursy sprawnościowe i pokazy. W ubiegłym roku organizatorzy przedsięwzięcia Pszczyńska Grupa Motocyklowa oraz Vulkaneria South ze względu na sytuację pandemiczną i wprowadzone obostrzenia zmuszeni zostali do ograniczenia się jedynie do zbiórki krwi. W tym roku również program wydarzenia zredukowany został do akcji krwiodawstwa.

Krew w ramach akcji prowadzonej przez motocyklistów pobierana jest w oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Bednorza 12. Dotychczas oddano ponad 58 litrów. Każdy dawca na hasło "Motoserce" otrzymuje zestaw upominków. Warto wspomnieć, że zbiórka krwi prowadzona będzie jeszcze w dniach 19-21 oraz 26-28 kwietnia.

Krew w ramach tegorocznej edycji Motoserca oddał m.in. burmistrz Dariusz Skrobol
Krew w ramach tegorocznej edycji Motoserca oddał m.in. burmistrz Dariusz Skrobol - 04.2021 · fot. UM Pszczyna


O idei Motoserca przypomina przygotowana na rynku wystawa. Na zdjęciach uwieczniono to, co działo się w poprzednich edycjach.

motoserce - wystawa
Wystawa na rynku przypominająca o idei akcji Motoserce · fot. BIT Pszczyna


- Akcja Motoserce to świetna inicjatywa, którą od lat wspieramy. To jedna z największych tego typu zbiórek w Polsce. Każdego roku jako honorowy dawca również staram się wziąć udział w wydarzeniu. Gratuluję organizatorom. Ciszę się, że mimo niesprzyjającego czasu na organizację jakichkolwiek wydarzeń nie zrezygnowano z pomysłu. Ogromne zainteresowanie dawców to wskazówka, że Pszczyńska Grupa Motocyklowa bardzo dobrze wykonała swoje zadanie - komentuje burmistrz Dariusz Skrobol.

BM, ar / pless.pl, źródło: Powiat, UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.