Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Co, gdzie, kiedy?

  • 11 lipca 2020
  • 21 września 2020
  • wyświetleń: 24946

Żubrowisko 2020 coraz bliżej! Kup bilet-cegiełkę i wesprzyj Maciusia

Już 26 września w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące zabrzmią rockowe rytmy. Zapraszamy fanów mocniejszego grania na wyjątkowy finał Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych "Żubrowisko". Wyjątkowy, bo nastawiony na pomoc dla (Nie)Małego Wojownika Maciusia Cieślika z Jankowic.

Żubrowisko 2020
Gwiazdą tegorocznego Żubrowiska będzie Cyrk Deriglasoff · fot. oficjalny profil zespołu


Tegoroczny Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych miał odbyć się tradycyjnie w kwietniu podczas Motoserca, a finał "Żubrowiska" w czerwcu, jednak te plany pokrzyżowała pandemia. Organizatorzy postanowili reaktywować wydarzenie w ostatnią sobotę września i wspomóc zbiórkę na leczenie małego mieszkańca Jankowic. - Mam nadzieję, że fani z powiatu pszczyńskiego i nie tylko są spragnieni muzyki na żywo. Gorąco zapraszam na finał tegorocznego "Żubrowiska". Każdy, kto zakupi bilet-cegiełkę na koncert, wspiera zbiórkę na leczenie Maciusia Cieślika z Jankowic, który potrzebuje najdroższego leku świata. Na leczenie chłopca przeznaczymy całkowity dochód z biletów - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

"Żubrowisko" to największa impreza muzyczna organizowana przez powiat pszczyński. Po raz pierwszy odbyła się w 2004 roku. Od tamtego czasu mocno ewaluowała - początkowo był to przegląd lokalnych amatorskich zespołów muzycznych. Obecnie do przeglądu mogą zgłaszać się zespoły z całej Polski, a poziom z roku na rok jest coraz wyższy. Laureaci prezentują się podczas finału z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Do tegorocznej edycji zgłosiły się 23 kapele z całej Polski, jury w składzie Barbara Broda-Malon, Mariusz Szulakowski oraz Daniel Kurtyka do przeglądu zakwalifikowało pięć z nich: Mexyk z Łodzi, Roxana Tutaj & Good Omen z Poznania, Snowblind z Katowic, Chłodno z Pszczyny oraz White Deer z Goleszowa. Zespoły powalczą o nagrody finansowe - Nagrodę Starosty Pszczyńskiego w wysokości 3 000 zł (laureat) oraz Nagrodę Burmistrza Pszczyny w wysokości 2 000 zł (zdobywca 2. miejsca). Otwarcie bram w dniu finału imprezy nastąpi o godz. 17.00. Trzy kwadranse później poznamy laureatów tegorocznego przeglądu, którzy następnie dadzą godzinne koncerty. Będzie to idealna rozgrzewka przed gwiazdą wieczoru - Cyrkiem Deriglasoff.Cyrk Deriglasoff to projekt Olafa Deriglasoffa - wokalisty i instrumentalisty od ponad trzech dekad związanego ze sceną niezależną i muzyką alternatywną. Po latach poszukiwań w obrębie mocniejszych, rockowych brzmień, powrócił do korzeni i grania melodyjnej, energetycznej muzyki z dowcipnym, wręcz kpiarskim tekstem.

Grupa występuje w efektownym sześcioosobowym składzie złożonym z tuzów rodzimej sceny jazzowej i rozrywkowej. Rockowe brzmienia przeplatają się z punk-folkowymi aranżacjami, okraszone potężną sekcją dętą.

Bilety do kupienia online lub na miejscu w dniu imprezy.

- Musicie być z nami już w sobotę, 26 września w wyjątkowej scenerii Ośrodka Sportów Wodnych, nad Zalewem Łąckim. Wejściówki na koncert w cenie minimum 25 zł można kupić online - wystarczy kliknąć tutaj: KUP BILET NA ŻUBROWISKO. Wejściówki zakupicie też na miejscu w dniu koncertu. Zapraszamy serdecznie do wspólnej, bezpiecznej zabawy, a przede wszystkim wsparcia chorego na rdzeniowy zanik mięśni (Nie)Małego Wojownika Maciusia - zachęcają organizatorzy.

Przed wejściem na teren imprezy należy zdezynfekować ręce oraz zasłonić usta i nos.

Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury, Urząd Miejski w Pszczynie, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie.

żubrowisko


Historię Maciusia Cieślika poznacie czytając nasz artykuł: "2-letni Maciuś z Pszczyny walczy z SMA. Zbiórka na terapię genową". Jednocześnie zachęcamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej. Poniżej publikujemy bezpośredni link do zbiórki, a tutaj znajdziecie informacje nt. prowadzonych licytacji.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.